Pastorały myśliwskie

Pastorały myśliwskie służą do utrzymania broni w stabilnej i bezpiecznej pozycji. Podpórki pod broń mogą występować w kilku formach – monopody, dipody (pastorały dwunożne), tripody (pastorały trójnożne). Główną zaletą stosowania pastorałów podczas polowania jest zapewnienie stabilnej podstawy, która niweluje drgania. Dzięki temu myśliwy jest w stanie wykonać precyzyjny strzał, niezależnie od tego, czy jesteśmy w pozycji stojącej, siedzącej czy leżącej.

 

Jak wybrać najlepszy pastorał myśliwski?

Dobry pastorał myśliwski powinien gwarantować stabilność. Jeżeli chcemy go stosować w trakcie polowania, musimy mieć opcję szybkiego rozłożenia pastorału i ustawienia go na różnych typach podłoża (w tym także w wodzie, w błocie czy na terenie górzystym). Warto zwrócić uwagę także na wagę pastorału. Lekkie modele umożliwiają bezproblemowe przenoszenie go. Zwróćmy uwagę także na materiały, z których wykonany jest sprzęt. Dobry pastorał powinien być wykonany z wytrzymałych tworzyw, które zapewnią sprawne działanie pastorału w różnych warunkach atmosferycznych. Polecamy także wybór urządzeń automatycznych oraz obrotowych, które gwarantują łatwość obsługi. Inne cechy pastorałów, które warto także przeanalizować przy wyborze optymalnego modelu to wodoodporność, obecność zdejmowanej nasadki, waga oraz opcję składania.

 

Wielofunkcyjne pastorały

Ogromną zaletą nowoczesnych modeli pastorałów jest ich wielofunkcyjność. Wiele modeli przystosowanych jest do utrzymywania zarówno broni myśliwskiej, jak i aparatów fotograficznych oraz kamer. Dlatego też pastorał może być doskonałą alternatywą dla teleskopowej podpórki dla różnego typu sprzętów związanych z optyką myśliwską.

Darmowa dostawa
powyżej 500zł
Realizacja zamówień
w 24 godziny
Doskonały stosunek jakości
do ceny
Zwrot towaru
do 14 dni
Produkty testowane
przez myśliwych
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności