tel: 607 418 664 e-mail: biuro@faut.pl

Zaloguj się Załóż konto

Produkty

Producenci

Baza wiedzy

 

Skorzystaj z kompleksowej bazy wiedzy, którą przygotowaliśmy dla prawdziwych miłośników myślistwa i survivalu. Prezentujemy ciekawe gadżety, które doskonale sprawdzą się podczas każdego polowania. Doradzamy jak przygotować się na wyprawę survivalową. Polecamy praktyczne akcesoria myśliwskie i recenzujemy odzież dla myśliwych.

 

 

Sezon łowiecki 2018 / 2019

Prezentujemy kalendarz łowiecki na lata 2018/2019 w śląskim okręgu łowieckim. Wskazujemy najnowsze zmiany w zakresie wydłużenia okresu polowań na dziki, jelenie oraz daniele. Sprawdź, z czego wynikają zmiany w okresach polowań.

czytaj więcej

Czy warto kupować profesjonalną odzież myśliwską?

Łowiectwo to prawdziwa pasja. Prawdziwi miłośnicy łowiectwa mogą spędzać cały czas wolny na polowaniach. Czy jednak obcowanie z dziką naturą musi wiązać się z dużymi wydatkami? Oceń samodzielnie, czy warto jest inwestować w profesjonalną odzież myśliwską.

czytaj więcej

Jak przygotować się na wiosenny survival?

Wiosenny czas sprzyja różnego rodzaju aktywnościom. Budząc się po mroźnej i śnieżnej zimie pragniemy wyjść z domu i spędzać jak najwięcej wolnego czasu na świeżym powietrzu. Tym bardziej, jeśli dopisuje pogoda, temperatury wzrastają, a słońce ociepla naszą twarz swoimi promieniami. Coraz większą popularnością cieszą się chociażby wyprawy survivalowe. W związku z tym sprawdź jak właściwie przygotować się na wiosenny survival!

czytaj więcej

Prawo łowieckie – zmiany 2018

Planowane zmiany w prawie łowieckim to jedne z największych zmian, jakie dokonały się w tej dziedzinie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Ze względu na zakres postulowanych zmian, ustawa budzi liczne kontrowersje w środowisku samych myśliwych, jak i wśród rolników oraz ekologów. Sprawdź, w jakim kierunku zmieni się prawo łowieckie w najbliższym czasie.

czytaj więcej

Sokolnictwo - piękny rodzaj łowiectwa

Łowiectwo ma wiele twarzy, a myślistwo w lasach to tylko jedno z jego oblicz. Do tradycyjnych odmian łowiectwa zalicza się także wędkarstwo czy niezwykle ciekawe, chociaż zdecydowanie mniej popularne sokolnictwo.

czytaj więcej

Torba dla myśliwego

Torba myśliwska od zawsze stanowiła dla myśliwego nieodzowny sprzęt. Był to przedmiot bardzo wyjątkowy. Dziś torby myśliwskie wyglądają trochę inaczej. Ze względu na swój praktyczny wymiar, popularniejsze stały się także plecaki. Przeczytaj jak wyglądały tradycyjne torby dla łowców. Sprawdź, co dzisiaj mają dla nas do zaoferowania sklepy myśliwskie?

czytaj więcej

Kobiety w myślistwie

Historia polowań w Polsce jest długa i bujna. Na przestrzeni wieków pojawiały się także kobiety – i to występujące nie tylko jako żony myśliwych, ale jako łowczynie we własnej osobie.

czytaj więcej

Jak wybrać pokrowiec na broń?

Broń to podstawowy ekwipunek myśliwego. Podczas przewożenia oraz przenoszenia należy chować ją do odpowiedniego pokrowca. Nie chodzi wyłącznie o uszkodzenia samej broni, ale także bezpieczeństwo i komfort osób postronnych. Restrykcyjnie podchodzi do tego polskie prawo. W czym najlepiej przechowywać broń? Zaprezentujemy dziś kilka rozwiązań.

czytaj więcej

Polowania indywidualne – z podchodu czy z zasiadki?

Polowaniami indywidualnymi nazywamy te, w których bierze udział tylko jeden myśliwy, ewentualnie w towarzystwie pomocnika (niebędący naganiaczem) czy psa. Sposobów na polowanie w pojedynkę jest kilka, jednak w tym artykule przedstawiamy dwa najpopularniejsze wśród myśliwych. Na czym polegają i jak się do nich przygotować?

czytaj więcej

Jak ubrać się na polowanie zimą?

Zima już za pasem, a wraz z nią pojawią się pytania o to, jak skompletować ubrania na zimowe polowanie. Cała sztuka polega na tym, aby było nam wygodnie i ciepło, ale... nie za ciepło. Podpowiadamy kilka sposobów na to, by czas spędzony w lesie był jak najbardziej komfortowy.

czytaj więcej

Kamuflaż na polowanie i wzory maskujące

Historia wzorów maskujących, jakie współcześnie są używane, nierozerwalnie łączy się z wojskowością i armią. Warto jednak wiedzieć, że myśliwi stworzyli kilka własnych niezwykłych pomysłów na skuteczny i praktyczny kamuflaż myśliwski. Sprawdź, które elementy ubrania decydują o skuteczności kamuflażu w lesie.

czytaj więcej

Etyka myśliwska

Negatywne opinie na temat myśliwych często biorą się ze zwykłej nieświadomości. Dobrego myśliwego charakteryzuje nie tylko celne oko i sprawność fizyczna, która pozwala mu spędzić na dworze wiele godzin. Od najdawniejszych lat działalność myśliwska związana była z prowadzeniem gospodarki łowieckiej, a polowanie stanowiło tylko jeden z jej elementów. Prawdziwego myśliwego charakteryzuje zamiłowanie do przyrody, a jego działalność daleko odbiega od nielegalnego i rabunkowego kłusownictwa. Sprawdź zasady etyki łowieckiej i przekonaj się, na czym polega rzeczywista działalność myśliwych.

czytaj więcej

FAUT