tel: 607 418 664 e-mail: biuro@faut.pl

Zaloguj się Załóż konto

Produkty

Producenci

Baza wiedzy

 

Skorzystaj z kompleksowej bazy wiedzy, którą przygotowaliśmy dla prawdziwych miłośników myślistwa i survivalu. Prezentujemy ciekawe gadżety, które doskonale sprawdzą się podczas każdego polowania. Doradzamy jak przygotować się na wyprawę survivalową. Polecamy praktyczne akcesoria myśliwskie i recenzujemy odzież dla myśliwych.

 

Poradnik dla myśliwych

Zachęcamy do śledzenia bazy wiedzy na bieżąco. Jest ona skarbnicą wiedzy dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani m.in. aktualnymi zmianami w prawie łowieckim oraz poszukują sprawdzonej i rzetelnej wiedzy dotyczącej polowań - np. sezonów łowieckich.

 

Torba dla myśliwego

Torba myśliwska od zawsze stanowiła dla myśliwego nieodzowny sprzęt. Był to przedmiot bardzo wyjątkowy. Dziś torby myśliwskie wyglądają trochę inaczej. Ze względu na swój praktyczny wymiar, popularniejsze stały się także plecaki. Przeczytaj jak wyglądały tradycyjne torby dla łowców. Sprawdź, co dzisiaj mają dla nas do zaoferowania sklepy myśliwskie?

czytaj więcej

Kobiety w myślistwie

Historia polowań w Polsce jest długa i bujna. Na przestrzeni wieków pojawiały się także kobiety – i to występujące nie tylko jako żony myśliwych, ale jako łowczynie we własnej osobie.

czytaj więcej

Jak wybrać pokrowiec na broń?

Broń to podstawowy ekwipunek myśliwego. Podczas przewożenia oraz przenoszenia należy chować ją do odpowiedniego pokrowca. Nie chodzi wyłącznie o uszkodzenia samej broni, ale także bezpieczeństwo i komfort osób postronnych. Restrykcyjnie podchodzi do tego polskie prawo. W czym najlepiej przechowywać broń? Zaprezentujemy dziś kilka rozwiązań.

czytaj więcej

Polowania indywidualne – z podchodu czy z zasiadki?

Polowaniami indywidualnymi nazywamy te, w których bierze udział tylko jeden myśliwy, ewentualnie w towarzystwie pomocnika (niebędący naganiaczem) czy psa. Sposobów na polowanie w pojedynkę jest kilka, jednak w tym artykule przedstawiamy dwa najpopularniejsze wśród myśliwych. Na czym polegają i jak się do nich przygotować?

czytaj więcej

Jak ubrać się na polowanie zimą?

Zima już za pasem, a wraz z nią pojawią się pytania o to, jak skompletować ubrania na zimowe polowanie. Cała sztuka polega na tym, aby było nam wygodnie i ciepło, ale... nie za ciepło. Podpowiadamy kilka sposobów na to, by czas spędzony w lesie był jak najbardziej komfortowy.

czytaj więcej

Kamuflaż na polowanie i wzory maskujące

Historia wzorów maskujących, jakie współcześnie są używane, nierozerwalnie łączy się z wojskowością i armią. Warto jednak wiedzieć, że myśliwi stworzyli kilka własnych niezwykłych pomysłów na skuteczny i praktyczny kamuflaż myśliwski. Sprawdź, które elementy ubrania decydują o skuteczności kamuflażu w lesie.

czytaj więcej

Etyka myśliwska

Negatywne opinie na temat myśliwych często biorą się ze zwykłej nieświadomości. Dobrego myśliwego charakteryzuje nie tylko celne oko i sprawność fizyczna, która pozwala mu spędzić na dworze wiele godzin. Od najdawniejszych lat działalność myśliwska związana była z prowadzeniem gospodarki łowieckiej, a polowanie stanowiło tylko jeden z jej elementów. Prawdziwego myśliwego charakteryzuje zamiłowanie do przyrody, a jego działalność daleko odbiega od nielegalnego i rabunkowego kłusownictwa. Sprawdź zasady etyki łowieckiej i przekonaj się, na czym polega rzeczywista działalność myśliwych.

czytaj więcej

Jak zostać myśliwym?

Jesteś miłośnikiem polowań i natury? Chciałbyś zostać profesjonalnym myśliwym, ale nie wiesz w jaki sposób zdobyć odpowiednie uprawnienia? W tym artykule przeprowadzimy Cię krok po kroku przez całą, obowiązującą procedurę.

czytaj więcej

Ubranie dla myśliwego w sezonie polowań na kozły

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie sezonu polowań na samce sarny – kozły. Pasjonaci myślistwa, aby należycie się do niego przygotować, powinni skompletować odpowiednie akcesoria oraz strój, który zapewni im komfort w każdych warunkach pogodowych. Co zatem powinno znaleźć się w garderobie każdego miłośnika polowań?

czytaj więcej

Fotel dla myśliwego

Jesteś miłośnikiem przyrody, a podziwianie jej uroków to Twoje hobby? Jeżeli planujesz spędzić dużo czasu na łonie natury powinieneś odpowiednio przygotować się do wielogodzinnych obserwacji przyrody.  Zadbaj o swój komfort i wygodę dzięki praktycznemu fotelowi dla myśliwych.

czytaj więcej

Krzesiwo na zimowy survival

Umiejętność rozpalenia ognia, jest jedną z najbardziej pożądanych umiejętności podczas wyprawy survivalowej. Ze względu na ryzyko wystąpienia niskich temperatur, uczestnicy survivalu muszą potrafić rozpalić ogień, aby uchronić swoje ciało przed odmrożeniem.

czytaj więcej

Rękawiczki SNOW WILD TREES Mil-Tec

Wraz z nadejściem okresu zimowego konieczne jest uzupełnienie szafy o odzież zimową. Absolutnie niezbędnym elementem ubioru są rękawiczki myśliwskie, które skutecznie chronią przed wodą i utratą ciepła.

czytaj więcej

FAUT