2022-04-13

Bielizna na polowanie

W garderobie każdego myśliwego powinna znaleźć się nie tylko odpowiednia odzież myśliwska, ale też bielizna. Szczególnie cenna jest bielizna termoaktywna oraz polarowa – zapewniają one odpowiedni komfort termiczny użytkownikowi zarówno w chłodniejsze, jak i cieplejsze dni. Co warto wiedzieć o bieliźnie na polowania? Czym kierować się przy jej wyborze? Podpowiadamy poniżej.

 

Bielizna na polowania – co warto wiedzieć?

Bielizna termoaktywna na polowania, idealna dla myśliwych i nie tylko, ma zapewnić odpowiedni komfort cieplny użytkownikom. Jej zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, odprowadzanie nadmiaru potu, ale też uchronienie przed przemarznięciem. Wśród dostępnych rodzajów bielizny termoaktywnej znajdują się koszulki oraz kalesony. Te pierwsze są dostępne w wersji na krótki i długi rękaw, ale też na ramiączkach. Co ważne, w ofercie bielizny na polowania dla myśliwych znajdują się również elementy idealne dla kobiet – damskie koszulki termoaktywne i leginsy.

Odpowiednio skomponowany zestaw bielizny termoaktywnej pozwala odprowadzić nadmiar wilgoci z ciała, a tym samym sprawia, że zarówno w chłodne, jak i cieplejsze dni skóra pozostaje sucha. W efekcie nie marznie i nie przegrzewa się.

Na chłodniejsze dni dobrym rozwiązaniem jest także wybranie bielizny polarowej. Te elementy odzieży mają za zadanie ogrzać ciało – są one ciepłe, najczęściej wykonane z merynosa. Materiał ten zapewnia nie tylko odpowiedni komfort cieplny, ale przede wszystkim szybko schnie.

Jak wybrać odpowiednią bieliznę termoaktywną?

Wybierając bieliznę termoaktywną na polowania warto zwrócić uwagę na wiele czynników. Wśród najważniejszych znajdują się jakość oraz odpowiedni rozmiar. Jest to szczególnie ważne, gdyż element ten stanowi pierwszą warstwę ubioru. Zbyt mała nie zapewni odpowiedniej swobody ruchów, a jak wiadomo w lesie podczas obserwacji czy polowań najważniejsza jest możliwość utrzymania swobody ruchu. Nie może być również zbyt luźna, gdyż nie spełni właściwie swojego zadania.

Ważna jest również konstrukcja odzieży oraz technologia, w jakiej została wykonana. Wiele modeli jest wzbogaconych o jony srebra – ich obecność jest doceniana przez użytkowników, gdyż pozwala wyeliminować problem powstawania nieprzyjemnych zapachów. Chcąc zapewnić sobie maksymalny komfort warto również wybierać modele wzbogacone o panele oddychające. Są one najczęściej umieszczane w miejscach najbardziej narażonych na pot.

Dobrym wyborem są również modele hipoalergiczne – doceniają je osoby o wrażliwej skórze. Jest to ważne, gdyż bielizna termoaktywna ma bezpośredni kontakt ze skórą. Wybierając ją warto zwrócić uwagę również na szwy. Ich obecność może podrażniać skórę i utrudniać komfortowe noszenie. Warto wybierać modele bezszwowe bądź z całkowicie płaskimi szwami.

Zobacz również

Zasady bezpieczeństwa na polowaniu

Zasady bezpieczeństwa na polowaniu

Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas polowań powinno być najważniejsze dla każdego myśliwego. Uczestnicy polowań, czy to indywidualnych, czy też zbiorowych, powinni przestrzegać określonych zasad. Tylko tak wszyscy...
Obwody łowieckie

Obwody łowieckie

Mówiąc o obwodzie łowieckim mamy na myśli obszar o powierzchni minimum 3000 hektarów, który charakteryzuje się odpowiednimi warunkami umożliwiającymi prowadzenie łowiectwa. Myśliwi powinni jednak na ich temat wiedzieć nieco więcej.
Skarpety dla myśliwego

Skarpety dla myśliwego

Wśród odzieży myśliwskiej nie może zabraknąć skarpet. Odpowiedniej jakości skarpety myśliwskie sprawdzą się nie tylko w chłodne, ale też cieplejsze dni. W garderobie każdego fana wypraw do lasu powinny znaleźć się odpowiednie...
Czapki dla myśliwego

Czapki dla myśliwego

Myśliwy chcąc zapewnić sobie komfortowe warunki do polowania powinien zadbać o odpowiedni ubiór, w tym czapkę. Jest to jedno z ważniejszych akcesoriów, które pozwala skutecznie ochronić głowę zarówno przed zimnem, jak i silnym wiatrem...
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności