2018-04-17

Profesjonalna odzież myśliwska - czy warto ją kupować?

Łowiectwo to prawdziwa pasja. Prawdziwi miłośnicy łowiectwa mogą spędzać cały czas wolny na polowaniach. Czy jednak obcowanie z dziką naturą musi wiązać się z dużymi wydatkami? Oceń samodzielnie, czy warto jest inwestować w profesjonalną odzież myśliwską.

 

Odzież myśliwska

Zastanawiasz się, czy zakup dedykowanej odzieży myśliwskiej to konieczność, czy może tylko zbyteczny wydatek? Asortyment ubrań dla myśliwych jest obecnie bardzo różnorodny. W sklepach myśliwskich możemy znaleźć niemal cały asortyment odzieży począwszy od profesjonalnych kurtek, koszul, spodni, przez liczne akcesoria i dodatki, a na bieliźnie dla myśliwych kończąc. Czy warto inwestować w profesjonalną odzież myśliwską?

Ceny ubrań dedykowanych dla myśliwych są najczęściej droższe niż najtańsze ich odpowiedniki przeznaczone do użytku codziennego. Sam udział w polowaniu nie jest uzależniony od posiadania profesjonalnej odzieży myśliwskiej. Sprawdź, jakie argumenty mogą przemawiać za zakupem odzieży myśliwskiej?

 

Czy na pewno potrzebujesz odzieży myśliwskiej?

Profesjonalna odzież dla myśliwych bezpośrednio przekłada się na skuteczność polowania. Odzież wspólnie z bronią i optyką może być elementem technologii, która pozwoli nam osiągnąć sukces w czasie polowania. Zastanawiając się nad potrzebą inwestowania w profesjonalny sprzęt, warto odpowiedzieć na pytania:

 

Czy potrzebna jest profesjonalna broń w czasie polowania?

Zdecydowanie tak.

Dobrze dobrana broń nie tylko przełoży się na lepszą skuteczność polowań, ale przede wszystkim zapewni myśliwemu większe bezpieczeństwo. Broń musi więc być wygodna i celna. Zależnie od rodzaju polowań musimy dobrać broń do zwierzyny drobnej, jak i grubej, a także powinna być dopasowana do odległości, z której będziemy oddawać strzały. Istnieje wiele obostrzeń, jak i rekomendacji w zakresie doboru broni. Nie powinna być ona zbyt ciężka, ponieważ może stanowić nadmierne obciążenie w czasie wielogodzinnych polowań Nie ulega jednak wątpliwości, że broń myśliwska jest absolutną podstawą udanej wyprawy.

 

 

Profesjonalna broń dla myśliwych

 

Czy potrzebne są urządzenia optyczne podczas polowania?

Zdecydowanie tak.

Ogromna trudność wypatrywania zwierzyny leśnej niemal wymusza konieczność zainwestowania w dobrej jakości urządzenia optyczne. Zależnie od warunków leśnych oraz rodzaju polowania myśliwy powinien zainwestować w dobrej jakości lornetkę czy lunetę obserwacyjną.

 

Czy warto inwestować w profesjonalne ubrania myśliwskie?

Ubrania myśliwskie są projektowane z myślą o specyficznych warunkach leśnych. Odzież ta jest wygodna, cicha i lekka. Poszczególne elementy odzieży zawierają także kamuflaż dostosowany do konkretnych warunków leśnych - zimowych lub letnich. Taka odzież nie tylko dobrze się prezentuje, ale przede wszystkim ułatwia myśliwemu wykonywanie energicznych i nieskrępowanych ruchów. Dzięki temu myśliwy może szybko reagować na zmieniające się warunki leśne, co zapewnia mu większe bezpieczeństwo, jak i skuteczność polowania. Nie bez znaczenia są także dodatkowe akcesoria i dodatki do odzieży myśliwskiej takie jak dodatkowe kieszenie, schowki na amunicję czy paski wzmocnienia zwiększające trwałość odzieży. Dzięki nim myśliwy może czuć się komfortowo w każdej sytuacji i skupić całą swoją uwagę na wypatrywaniu zwierzyny.

 

Odzież myśliwska damska

 

Odzież myśliwska - bezpieczeństwo i skuteczność polowań

Poszczególne typy kurtek mogą być wyposażone w zintegrowane maski, które umożliwiają szybkie zakrycie twarzy. Dodatkowe wzmocnienia na kolanach umożliwiają przesuwanie się po nierównym podłożu. Specjalne kieszenie sprawiają, że wszystkie niezbędne akcesoria będziesz miał pod ręką. Zaprojektowane elementy kamuflażu na odzieży myśliwskiej tworzone są w oparciu o sposób widzenia zwierząt. Nie jest to więc przypadkowy wzór, który możemy spotkać na odzieży tradycyjnej. Wszystkie technologie stylizacji odzieży myśliwskiej stosowane przez renomowanych producentów tworzone są w odpowiedni uzyskane wyniki badań i testów. W czasie polowania każdy, nawet najmniejszy ruch ma znaczenie. Zakup odzieży myśliwskiej to nie tylko kwestia wizerunku. Wybierając dedykowaną odzież myśliwską znacząco zwiększasz swoje bezpieczeństwo oraz szanse na powodzenie w czasie polowania. 

 

Zobacz również

Jak przygotować się na wiosenny survival?

Jak przygotować się na wiosenny survival?

Wiosenny czas sprzyja różnego rodzaju aktywnościom. Budząc się po mroźnej i śnieżnej zimie pragniemy wyjść z domu i spędzać jak najwięcej wolnego czasu na świeżym powietrzu. Tym bardziej, jeśli dopisuje pogoda, temperatury...
Sezon łowiecki 2018 / 2019

Sezon łowiecki 2018 / 2019

Prezentujemy kalendarz łowiecki na lata 2018/2019 w śląskim okręgu łowieckim. Wskazujemy najnowsze zmiany w zakresie wydłużenia okresu polowań na dziki, jelenie oraz daniele. Sprawdź, z czego wynikają zmiany w okresach polowań.
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności