2021-01-28

Internetowe zakupy myśliwego

Myśliwy, pragnący brać udział w polowaniach, musi zadbać o właściwe wyposażenie. Samo łowiectwo nie jest dyscypliną, która nie wymaga zaawansowanego wyposażenia. Uczestniczenie w polowaniach i wyprawach wymaga odpowiedniego sprzętu i akcesoriów. Początkujący łowczy może wyposażyć się w podstawowe akcesoria i nie tylko, w sklepie internetowym. Coraz większa i bogatsza oferta sklepów myśliwskich sprawia, że przygotowanie do wyprawy do lasu nie musi być czasochłonne. Co warto nabyć?

 

Zakupy przez internet

Latarka

Każdy myśliwy, planując wyprawę do lasu, powinien zabrać ze sobą solidną latarkę i zapas baterii. Wśród dostępnych w sklepach internetowych ofertach można znaleźć zarówno mniejsze, jak i większe modele ręczne czy też latarki czołówkowe. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i użyty materiał – powinna być solidna i wytrzymała, tak by bezproblemowo służyła przez długi czas.

Nóż

Ważnym elementem wyposażenia jest także nóż myśliwski. Powinien być funkcjonalny, a przy tym efektownie się prezentować. Wybierając właściwy, warto sprawdzić także rodzaj stali użytej do jego produkcji, wykończenie oraz kształt ostrza. Początkowo wystarczający będzie uniwersalny model, o prostej rękojeści, który nie będzie utrudniał przeprawy w trudnych terenach.

Lornetka

Myśliwy bez lornetki? Nie jest to możliwe. Początkujący nie musi inwestować w solidną lornetkę o dużym zoomie, za kilka tysięcy złotych. Wystarczający będzie podstawowy model, który może powiększyć widok nawet do ponad 20 razy. W zależności od oczekiwań, może być ona wyposażona również w dalmierz i pokazywać odległość od zwierzyny, jednak akcesoria te podwyższają cenę. Jest to niezwykle przydatne akcesorium, jednak początkowo warto zainwestować w tańsze modele i sprawdzić ich działanie w terenie.

Kamuflaż

Nawet najwyższej jakości akcesoria nie będą przydatne podczas wyprawy, jeśli podczas internetowych zakupów, myśliwy nie zainwestuje w odpowiedni kamuflaż. Kluczową rolę odgrywa strój, dzięki któremu łowczy staje się niewidoczny na zwierzyny i niewyczuwalny. Wybierając właściwą, warto zwrócić uwagę na kolory. Idealnie, jeśli będą to odcienie moro. Ważną rolę odgrywa także rodzaj użytego materiału – wszelkie szeleszczące ubrania szybko odstraszą zwierzynę i utrudnią obserwację. Warto wspomnieć, że w sklepach online są dostępne koszulki, spodnie, bluzy, ale również całe zestawy odzieży wykorzystywanej do kamuflażu.

Zwracamy również uwagę, że przed pierwszym wyjściem w nowej odzieży, warto pozbawić ją chemicznego i nienaturalnego zapachu. Pomocne będzie wypranie jej w szarym mydle, które neutralizuje nieprzyjemną dla zwierzyny woń.

W co jeszcze powinien zainwestować myśliwy?

Przedstawione wyżej akcesoria to podstawowe elementy, w które powinien być wyposażony każdy myśliwy. Są jednak pewne dodatki, których posiadanie pod ręką ułatwia prowadzenie obserwacji. Jednym z elementów jest stołek myśliwski czy pastorał – pierwszy umożliwia komfortowe wypatrywanie zwierzyny myśliwemu, drugi jest wykorzystywany jako podpórka dla broni.

Przygotowanie do polowania powinno przebiegać spokojnie, gdyż w ferworze pakowania łatwo zapomnieć o ważnych elementach. W plecaku myśliwego powinien także znaleźć się płaszcz przeciwdeszczowy czy też środek odstraszający owady. Wychodząc na kilkugodzinne obserwacje, czy polowania warto być przygotowanym na każdą sytuację.

Wspomniane elementy to jedynie część sprzętu, w który jest wyposażony myśliwy. Planując zakup poszczególnych akcesoriów, warto wziąć pod uwagę własne preferencje, jednak nie należy przesadzać z ilością i zachować zdrowy rozsądek. Zbyt ciężka torba/plecak utrudnią bezszelestne poruszanie się po lesie. Co więcej – kupując mało przydatne akcesoria, można nie tylko stracić pieniądze, ale też zyskać przedmiot, który prędzej czy później wyląduje w koszu. Z tego  względu, mając problemy z wyborem odpowiedniego wyposażenia – warto poradzić się bardziej doświadczonych uczestników polowań.

Zobacz również

Kłusownictwo - ważny temat

Kłusownictwo - ważny temat

Wiele osób uważa, że kłusownictwo to tylko polowanie na gatunki zagrożone. Czy rzeczywiście tak jest? Część osób twierdzi wręcz, że kłusownictwo nie dotyczy naszych regionów. Że odbywa się ono tylko w odległych terenach w formie np.
Żona myśliwego

Żona myśliwego - oaza cierpliwości i spokoju...choć czasem wybucha

Wiele osób twierdzi, że dla myśliwego najważniejszy jest jego sztucer, na drugim miejscu znajduje się pies, a dopiero na trzecim… żona. Czy rzeczywiście tak jest? Myślistwo, tak jak każde inne hobby, może pochłonąć w całości. Czy...
Tradycja polowania zbiorowego

Tradycja polowania zbiorowego

Polska jest krajem, w którym przestrzega się szeregu tradycji łowieckich. Ponad tysiącletnia historia państwa ukształtowała różne zwyczaje i ceremoniały łowieckie. Warto dodać, że wykształcony język myśliwych jest istotnym elementem...
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności