2021-03-15

Myślistwo w sztuce

 

Myślistwo w sztuce jest obecne od wielu lat. Sceny polowań były wykorzystywane jako popularne motywy łowieckie już w czasach paleolitu. Pierwsze postaci motywów myśliwskich były widoczne na ścianach, a przedstawiano w nich głównie sceny walki pomiędzy zwierzyną, a łowcą. Z czasem pojawiły się nowe motywy i różne sposoby ich przedstawienia. W jakiej formie można przedstawiać myślistwo w sztuce? Podpowiadamy.

 

Myślistwo w sztuce – formy

Nowożytna sztuka przybrała wiele różnych form. Myśliwi mogą się nią otaczać w postaci różnych przedmiotów - od czysto estetycznych, dekoracyjny po te użytkowe.

Jednymi z popularniejszych są rzeźby z brązu. Są to odlewy, które prezentują elementy łowiectwa. Mogą poruszać różne tematy, choć głównie przedstawiają zwierzynę leśną - dziki, zające, jelenie w różnych pozach. Mogą też obrazować myśliwych na koniach, psy myśliwskie czy też walczące jelenie. Możliwości jest wiele, stąd też cieszą się ogromną popularnością wśród myśliwych. Doskonale wpisują się w aranżacje wnętrz wykończonych w myśliwskim stylu.

Jeśli chodzi o elementy użytkowe, to myślistwo głównie jest przedstawiane na porcelanie. Niezbyt duża liczba producentów specjalizuje się w produkcji porcelany z ozdobnymi motywami myśliwskimi, aczkolwiek można znaleźć ciekawe pozycje. W tym zakresie doskonale można postawić również na serwisy obiadowe i kawowe z elementami nie tylko zwierzyny leśnej, ale też ptactwa czy symboli łowieckich. Sprawdzą się one odpowiednio na myśliwskim stole do serwowania dziczyzny i innych potraw typowych dla łowiectwa.

W ramach użytkowych akcesoriów myśliwskich dużą popularnością cieszą się kufle do trunków. Są one dostępne w różnych wariantach - mogą być wykonane z porcelany, szkła czy też metalu. Są niezwykle funkcjonalne, ale również wyjątkowo dekoracyjne. Przedstawiają nie tylko symbole łowieckie, ale też sceny polowań czy gatunki zwierzyny.

Jak widać, myślistwo w sztuce może przybrać różną formę. Dzięki temu pasjonaci tej dziedziny mogą znaleźć rozwiązania dopasowane do ich upodobań i potrzeb. Co ważne, producenci idą z duchem czasu, stąd też w ofercie pojawiają się nowe rozwiązania, z nowoczesnymi motywami.

Zobacz również

Jak ubrać się na polowanie w deszczu?

Jak ubrać się na polowanie w deszczu?

Polowania, jak i wizyty w lesie, w okresie wiosny, lata i jesieni dostarczają szereg informacji, ale też niezapomnianych przeżyć. Pasjonaci łowiectwa potwierdzają, że jest to wyjątkowa dziedzina życia, która pozwala obserwować przyrodę w...
Nóż w lesie

Nóż w lesie

Nóż myśliwski jest ważnym akcesorium każdego łowczego. Znany jest od wielu lat, aczkolwiek od czasów, w których się pojawił, znacznie się zmienił. Jest on wykorzystywany do wielu celów. W zależności od formy, może być używany do...
Lis rudy

Redukcja drapieżników - czy jest konieczna?

Liczebność drapieżników obecnych w polskich lasach z roku na rok rośnie. Problem ten dotyczy nie tylko tych największych i najgroźniejszych osobników, ale też i tych mniejszych. Rozwój populacji tych gatunków jest dla wielu osób...
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności