2020-08-19

Myśliwi dzieciom

Polski Związek Łowiecki na swojej stronie internetowej umieścił dział pod nazwą „Myśliwi dzieciom”. To wyjątkowe miejsce, które zapewnia najmłodszym dostęp do interaktywnych zabaw i gier edukacyjnych mających ogromny wpływ na edukację przyrodniczo-łowiecką. Oczywiście nic nie zastąpi spaceru do lasu i poznawania środowiska w rzeczywistości, jednak jest to ciekawy sposób na pożyteczne spędzenie czasu w pochmurne, deszczowe czy zimowe dni.

Co myśliwi oferują dzieciom?

Aktualnie na stronie Polskiego Związku Łowieckiego znajdują się gry i zabawy, które mają szereg różnych opcji, dostarczających najmłodszym dużo wiedzy i zabawy, a wszystko to w przystępny sposób.

Wśród ciekawych opcji znajdują się kolorowanki, które można zarówno wydrukować, jak i malować na ekranie monitora. Dużą popularnością cieszy się także „Leśny chór”, który pozwala poznać głosy kilku zwierząt leśnych, leśna stołówka, kącik odkrywcy, a także puzzle. Nie sposób wymienić wszystkich gier i propozycji, które znajdują się w ofercie PZŁ, jednak z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno młodszy, jak i nieco starszy.

Warto zaznaczyć, że całość prezentuje się wyjątkowo pięknie pod względem graficznym. Na uwagę zasługuje także prosty interfejs użytkownika, który sprawia, że nawet dzieci w kilka chwil nauczą się jego obsługi.

Najważniejszą zaletą rozwiązania jest dostarczenie dzieciom materiałów pozwalających w przystępny sposób prowadzić edukację najmłodszych w zakresie łowiectwa i przyrody, która w naszym społeczeństwie nie jest na najwyższym poziomie.

 

Co pozwalają osiągnąć organizowane zajęcia i programy?

Wiele kół łowieckich decyduje się na nawiązywanie współpracy z wybranymi szkołami i organizowanie zajęć, w ramach których są prowadzone programy edukacyjne. Ich głównym celem jest:

  • zdobycie przez uczniów podstawowej wiedzy na temat łowiectwa i myślistwa,
  • poznanie podstawowych zwierząt łownych żyjących w polskich łowiskach,
  • zadbanie o współuczestnictwo najmłodszych w aktywnej ochronie zwierzyny i kształtowania środowisk jej bytowania.

Przygotowane materiały edukacyjne sprawiają, że uczniowie zdobywają wiedzę m.in. w zakresie:

  • kim jest myśliwy i na czym polega jego prawo,
  • czym jest łowiectwo i jakie obszary obejmuje tj. ochronę, polowania, hodowlę, ale też zwyczaje,
  • rozpoznawania podstawowych zwierząt spotykanych na polskich polach i w lasach,
  • roli drapieżników,
  • znaczenia zwierząt łownych i powodów ich chronienia,
  • umiejętności zachowania na terenach leśnych.

Co ważne, udostępniane materiały mogą być nie tylko wykorzystywane w domowych warunkach, ale też w szkołach. Odpowiednie dobranie materiałów do aktualnie przerabianych tematyk w zakresie ochrony przyrody, myślistwa i łowiectwa pozwala pozytywnie wpłynąć na edukację dzieci już od najmłodszych lat. Co więcej, wiele z nich, w tym ciekawostki na temat poszczególnych gatunków zwierząt łownych sprawiają, że dzieci same chętnie poszukują nowych informacji i pragną poznać warunki ich życia w lesie, sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach i wele innych.

 

Zobacz również

Kryteria selekcji zwierzyny płowej

Kryteria selekcji zwierzyny płowej

Zwierzyna płowa żyjąca w naturalnym środowisku, zgodnie z obowiązującym prawem może być pozyskiwana przez człowieka. Polowania są dozwolone, jednak muszą się odbywać na zasadach określonych w Prawie łowieckim. Zgodnie z zapisami lista...
Reintrodukcja ptactwa lądowego - bażanty, kuropatwy, przepiórki

Reintrodukcja ptactwa lądowego - bażanty, kuropatwy, przepiórki

Reintrodukcja to nic innego jak ponowne wprowadzenie na stary obszar bytowania gatunków, które z jakichś przyczyn wyginęły lub którego dotychczasowe próby wprowadzenia nie powiodły się. Czynności te przeprowadza się także w przypadku...
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności