2021-04-13

Plecaki myśliwskie

Plecaki myśliwskie zostały zaprojektowane z myślą o indywidualnych potrzebach myśliwych. W porównaniu z tradycyjnymi wyróżniają się inną budową i właściwościami. Warto jednak wyjaśnić, że pomimo innej budowy czy designu, mogą z nich spokojnie korzystać inne osoby, chociażby lubiące ten styl. Co warto wiedzieć o plecakach myśliwskich? Wyjaśniamy.

 

Myśliwy z plecakiem

Czym wyróżnia się plecak myśliwski?

Główną cechą plecaków myśliwskich jest jakość. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Tym, co je również wyróżnia, jest pakowność. Mieszczą wiele akcesoriów, ale mają też liczne kieszonki, które ułatwiają korzystanie z zawartości. Są wyjątkowo funkcjonalne, ale też poręczne – przenoszenie ich, nawet przy dużej zawartości nie utrudnia wykonywania różnych czynności podczas wizyty w lesie. Często są wyposażone w rączkę i szelki – można je nosić zarówno na plecach, jak i w ręce. Mogą mieć także uchwyt na broń – wówczas ułatwiają poruszanie się podczas polowań i nieco odciążają myśliwego.

Producenci oferują modele od kilku do kilkunastu litrów pojemności, dzięki temu sprawdzą się nie tylko podczas krótkich wypraw, ale też kilkudniowych wycieczek. Plecaki myśliwskie są też w odpowiedniej kolorystyce – mają maskujące kolory – szare, bądź też moro, które ułatwiają kamuflaż i obserwowanie zwierzyny.

Dlaczego warto zainwestować w dobry plecak myśliwski?

Dobrej jakości plecak myśliwski ułatwia poruszanie się po lesie. Dzięki temu, że jest noszony na plecach nie ogranicza ruchów – myśliwy może wykonać każdy ruch, gdyż ma wolne ręce. Plecaki są nie tylko wygodne, ale też wykonane z bezszelestnych materiałów. Dzięki temu nie utrudniają polowań, nie płoszą zwierzyny.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, są odporne na przetarcia i zabrudzenia. Można je wykorzystywać spokojnie jako miejsce do siedzenia – część jest wyposażona w specjalne klapy, które pełnią funkcję siedziska. Nie należy zapominać, że są uniwersalne – można je nie tylko wykorzystać w lesie, ale też innych wypraw turystycznych.

Ciekawą opcją są też modele z nieprzemakalnej, impregnowanej tkaniny typu cordura. Można je wykorzystywać w każdych warunkach, bez obaw o przedostanie się wody czy zanieczyszczeń do wnętrza. Ostatnią cechą, zwiększającą walory użytkowe plecaków myśliwskich, są dodatkowe kieszonki i wyposażenia. Mają specjalne miejsca na naboje, broń, ale też są wyposażone w taśmy odblaskowe. Co ważne – są też estetyczne. Wielu myśliwych docenia je za tematyczne hafty.

 

Zobacz również

Jak bezpiecznie uprawiać sport w lesie

Jak bezpiecznie uprawiać sport w lesie

Las to doskonałe miejsce do uprawiania sportów. Zdrowe, naturalne, pozwalające wyciszyć się i oderwać od miejskiego zgiełku. Ćwiczenia w takich warunkach to nie tylko sposób na solidny zastrzyk endorfin, ale też możliwość osiągnięcia...
Prepersi - gotowi na wszystko

Prepersi - gotowi na wszystko

Prepersi to grupa ludzi przygotowana na najtrudniejsze warunki. Doskonale znają zasady przetrwania, potrafią polować, ale również zdobywać pożywienie w ciężkich czasach. To społeczeństwo, które widzi codzienność inaczej niż zwykli...
Znaczenie remiz śródpolnych

Znaczenie remiz śródpolnych

Remizy śródpolne, zwane również zadrzewieniami, to pojedyncze drzewa i krzewy bądź niewielkie ich skupiska. Nie stanowią one zbiorowisk leśnych. Nie są do nich zaliczane m.in. ogródki działkowe, plantacje drzew i krzewów czy sady. Jakie...
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności