2018-05-25

Czym jest polowanie?

Polowanie to pojęcie znane każdemu miłośnikowi łowiectwa. Najprościej rzecz ujmując określenie to odnosi się do ogółu czynności, takich jak: tropienie/oczekiwanie na zwierzynę, odstrzał oraz czynności wykonywane po wykonaniu celnego strzału. Polować można na różne sposoby: zarówno indywidualnie, jak i większą grupą. Bardzo ważne jest odpowiedzialne przygotowanie się do polowania. Najważniejsze jest to, żeby było ono przemyślanym przedsięwzięciem i przechodziło w bezpiecznej atmosferze.

 

6 zasad, które obowiązują przy wyborze stroju myśliwskiego

Na polowaniu najważniejsze jest bezpieczeństwo. Warto zatem zabezpieczyć się, wybierając wytrzymały i wygodny strój na polowanie. Stosowna odzież myśliwska przede wszystkim musi wyróżniać się wyjątkową trwałością. Dzięki temu przetrwa ona do końca polowania, nawet w najtrudniejszych i najcięższych warunkach. Ponadto uchroni ona osobę, która ją założy przed ewentualnymi uszkodzeniami.

 

1. Ubranie dostosowane do zmiennych warunków pogodowych

Dobierając strój na polowanie warto prześledzić prognozowane warunki atmosferyczne, jakie mogą wystąpić w trakcie polowania. W związku z tym należy dostosować strój na polowanie do pory roku. Najlepiej jest więc wybrać ubrania, które są uszyte z materiału wodoodpornego i nie przemokną.

 

2. Wytrzymały materiał

Ponadto materiał, z którego uszyte są poszczególne elementy stroju myśliwskiego muszą być jednocześnie niezwykle wytrzymałe i mocne. Powinny także posiadać odpowiednią grubość. A wszystko po to, aby we właściwy sposób pełniły one funkcję ochronną.

 

3. Dopasowane do sylwetki myśliwego

Przygotowanie do polowania powinno obejmować również przymiarki spodni. Muszą być one dobrze dopasowane oraz mieć właściwy rozmiar. Obowiązkowo powinny być także wygodne, bo najważniejszy jest tutaj komfort i dobre samopoczucie. 

 

Mężczyzna na polowaniu

 

4. Kamuflaż dostosowany do warunków leśnych

Strój powinien posiadać maskujące barwy, po to, aby zapewnić myśliwemu bezpieczeństwo. Zależnie od tego o jakiej porze roku będzie prowadzone polowanie, a także czy będzie prowadzone w lesie czy na otwartej przestrzeni, strój myśliwski powinien zawierać kolory ziemi, takie jak zielony, brązowy, czy czarny, a zimową porą także biały.

 

5. Wyposażone w praktyczne dodatki i akcesoria

Bardzo ważne jest to, aby wszystkie elementy stroju na polowanie były praktyczne. Dodatkowe ściągacze, wzmacniacze, praktyczne kieszenie… te wszystkie elementy sprawią, że w czasie polowania nie będziesz musiał myśleć o swoim ubraniu, a wszystkie niezbędne przedmioty będziesz miał zawsze pod ręką.

 

6. Nawiązujące do tradycji łowieckiej

Poza praktycznym aspektem stroju, warto zwrócić uwagę także na wygląd. Nawet w czasie polowania można wyglądać stylowo i dumnie podkreślać przywiązanie do bogatej tradycji łowieckiej. Zachęcamy do wyboru ubrań projektowanych przez uznanych w środowisku łowieckim producentów odzieży myśliwskiej, takich jak Mil-Tec czy Graff. Decydując się na markowe ubrania łowieckie zapewniamy sobie nie tylko stylowy łowiecki wygląd, ale przede wszystkim dużo większy komfort i bezpieczeństwo podczas polowania.

 

Przygotowanie do polowania wymaga uwzględnienia wielu potencjalnych zagrożeń i okoliczności, które mogą nas spotkać w otoczeniu dzikiej natury. Wybrany na polowanie strój nie powinien być więc  przypadkowym zestawem pierwszych lepszych części garderoby. Stosując się do powyższych zasad odpowiedniego doboru ubrania na polowania zapewniasz sobie możliwość pełnej koncentracji na tropieniu zwierzyny i podziwianiu piękna przyrody.

 

Zobacz również

Jak ubrać się na polowanie zimą?

Jak ubrać się na polowanie zimą?

Zima już za pasem, a wraz z nią pojawią się pytania o to, jak skompletować ubrania na zimowe polowanie. Cała sztuka polega na tym, aby było nam wygodnie i ciepło, ale... nie za ciepło. Podpowiadamy kilka sposobów na to, by czas spędzony w...
Ubranie dla myśliwego w sezonie polowań na kozły

Ubranie dla myśliwego w sezonie polowań na kozły

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie sezonu polowań na samce sarny - kozły. Pasjonaci myślistwa, aby należycie się do niego przygotować, powinni skompletować odpowiednie akcesoria oraz strój, który zapewni im komfort w każdych warunkach...
Najlepszy sweter na polowanie

Najlepszy sweter na polowanie

Zastanawiasz czym kierować się przy wyborze swetra na polowanie? Zobacz jakie właściwości powinien posiadać sweter, aby idealnie sprawdzić się podczas jesiennych i zimowych polowań.
Jak wybrać spodnie myśliwskie?

Jak wybrać spodnie myśliwskie?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie spodni myśliwskich? Jak wybrać spodnie, które zapewnią nam komfort, wygodę oraz bezpieczeństwo w trudnych, polowych warunkach? Polecamy szereg wskazówek, które pomogą Państwu dokonać najlepszego wyboru.
Image of: Jak dobrać ubiór myśliwski?

Jak dobrać ubiór myśliwski?

Łowiectwo to wyjątkowa dziedzina, łącząca w sobie zamiłowanie do przyrody oraz kultywowanie zwyczajów i tradycji łowieckich. Prawdziwi pasjonaci łowiectwa dobrze wiedzą, jak wiele pięknych przeżyć może dostarczyć ta forma aktywności.
Kobieta myśliwy

Ubrania myśliwskie dla kobiet

Myślistwo najczęściej kojarzy się z typowo męskim hobby. Warto jednak pamiętać, że obecność kobiet w myślistwie wcale nie jest marginalna. Sprawdź, z jakiego asortymentu ubrań i akcesoriów mogą skorzystać Diany.
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności