tel: 607 418 664 e-mail: biuro@faut.pl

Zaloguj się Załóż konto

Produkty

Producenci

 

Diany - kobiety w łowiectwie

 

Nie przypadkowo kobiety w myślistwie nazywane są Dianami. Przydomek uzyskały od swojej patronki – Diany, bogini łowów w mitologii rzymskiej. Owa bogini swoją opieką obejmowała cały świat przyrody – góry, lasy, zwierzynę i cały świat roślin. W polskiej historii i obyczajowości obecność kobiet na polowaniach jest wyraźnie widoczna. I to nie tylko ze względu na doskonałe osiągnięcia polskich Dian, ale także ze względu na ich stylowy ubiór, który mogą odpowiednio dopasować do uroczystych okoliczności, jak i do samych polowań. Ubrania myśliwskie dla kobiet możemy podzielić na dwie grupy: ubiór praktyczny i reprezentacyjny.

 

Elegancja na polowaniu

 

Praktyczny ubiór myśliwski dla kobiet

 

To ten wykorzystywany w czasie polowań. Musi być wygodny i gwarantować komfort ruchów. Bardzo ważne jest, aby podczas polowania nic poza własnym bezpieczeństwem i wytropieniem zwierzyny nie zaprzątało kobiecej głowy. Dlatego stroje powinny być dobrze odszyte, nie mogą uwierać. Dodatkowo powinny zawierać praktyczne kieszonki, które umożliwiają przechowywanie pod ręką ważnych drobiazgów. Do praktycznych elementów damskiej garderoby Diany z pewnością zaliczymy:

  • Kurtka myśliwska – odporna na wiatr i wodę, najlepiej z regulowanymi ściągaczami.
  • Spodnie – wygodne, nadmiernie nieupinające i nieprzemakalne spodnie to obowiązkowy element ubioru na każde polowanie. Dodatkowo spodnie powinny posiadać duże i zamykane kieszenie, a także dodatkowe wzmocnienia.
  • Kamizelka pikowana – idealne rozwiązanie na wiosenne i jesienne wyprawy, podczas których słońce może nie dawać wystarczającego ciepła.
  • Damska bluza polarowa – wykonana z dobrej jakości polaru bluza to gwarancja wygody. Bluza zapewnia komfort cieplny jednocześnie jest miła w dotyku.
  • Damska bielizna – podczas polowań doskonale sprawdzi się termoaktywna bielizna, która z jednej strony zapewnia ciepło, a z drugiej strony odpowiednią oddychalność.

 

Reprezentacyjny strój myśliwski dla kobiet

 

Bardzo szykowny i stylowy ubiór, w którym Diany prezentują się podczas oficjalnych uroczystości organizowanych przez lokalne czy regionalne koła myśliwskie.

Wśród reprezentacyjnych elementów garderoby znajdziemy:

  • Eleganckie koszule  - najczęściej dostępne są w kolorze oliwkowym lub kolorze khaki. Kobiety mogą przebierać także spośród wielu modeli taliowanych koszul w kratę.
  • Damskie kozaki – wykonane ze skóry kozaki stylowo dopełnią całą kompozycję myśliwską. Powinny być wygodne i nieprzemakalne.
  • Spódnica myśliwska z garsonką – taki komplet będzie z pewnością doskonale prezentował się podczas uroczystych wydarzeń. Tradycyjna myśliwska marynarka zapinana jest na guziki z imitacji rogu. Charakterystyczne są także skórzane patki i naszywki.
  • Kapelusz myśliwski damski – wełniane lub filcowe kapelusze z delikatnym skórzanym paskiem dodają pięknego uroku i podkreślają myśliwski charakter stroju.


powrót do bazy wiedzy

FAUT