tel: 607 418 664 e-mail: biuro@faut.pl

Zaloguj się Załóż konto

Produkty

Producenci

Jak dobrać akcesoria myśliwskie?

 

Tradycje łowieckie

 

O tym jak wielkie znaczenie miało myślistwo w kształtowaniu się całych społeczeństw, nie trzeba nikogo przekonywać. Myślistwo i zbieractwo to najbardziej pierwotne formy zdobywania pożywienia. Zanim ludzie nauczyli się uprawiać ziemię, to właśnie myślistwo umożliwiło ludziom przetrwanie. Obecnie polowania odbywają się w oparciu o precyzyjnie przemyślane plany łowieckie, które gwarantują zapewnienie harmonii wszystkich gatunków zwierzyny leśnej. Współcześni myśliwi w szczególny sposób dbają o zasoby środowiska naturalnego, kultywując jednocześnie wartości głęboko zakorzenione w tradycji i etyce łowieckiej.

 

Przygotowanie do polowania

 

Akcesoria dla myśliwego Łowiectwo to rozległa dziedzina, która na przestrzeni wieków ulegała ciągłemu rozwojowi. U jej podstaw leży kultywowanie podniosłych tradycji, bogatych zwyczajów i obrzędów łowieckich. Głównym jednak fundamentem łowiectwa jest tradycja polowań, której od lat oddają się zapaleni myśliwi. Aby polowanie zakończyło się sukcesem należy odpowiednio się do niego przygotować. Właściwa organizacja polowania, odpowiedni dobór sprzętów myśliwskich oraz zgranie zespołu łowieckiego to niewątpliwie kluczowe czynniki sukcesu.

Ogromne znaczenie na etapie przygotowania polowania ma także dobór odpowiednich akcesoriów łowieckich. Na co zwrócić uwagę wybierając akcesoria myśliwskie? Poniżej prezentujemy ważne wskazówki, które pomogą odpowiednio skompletować ekwipunek łowiecki.

 

Futerał na broń myśliwego

 

Futerał na broń to niezbędne wyposażenie każdego myśliwego. Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 23 marca 2005 roku, stanowi o konieczności przechowywania broni w futerale: „Przy przechodzeniu, przejeżdżaniu lub przebywaniu w obwodzie łowieckim, w którym myśliwy nie ma upoważnienia do wykonywania polowania, przy korzystaniu z publicznych środków lokomocji oraz w czasie przebywania na terenie miast i osiedli broń myśliwego musi być rozładowana i znajdować się w futerale.”

 

Pokrowce na broń myśliwską

 

Posiadanie futerału jest obowiązkiem każdego myśliwego. Bardzo duży wybór futerałów może dostarczyć problemu z wyborem odpowiedniego modelu. Aby pokrowce na broń były praktyczne i w pełni spełniały swoje funkcje musimy rozważyć wiele kwestii.

Futerał musi spełniać najważniejszą funkcję – musi zapewnić bezpieczne przechowywanie broni. Poszczególne elementy broni są bardzo wrażliwe, dlatego wybrany futerał powinien być wykonany z bardzo odpornego i wytrzymałego materiału, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo. Wybierając futerał trzeba mieć na uwadze zmieniające się warunki pogodowe – mróz, obfite opady deszczu, grad oraz porywisty wiatr.

Futerał należy dopasować do rodzaju broni. Osobny futerał powinniśmy mieć na sztucer i osobny na broń łamaną. Wybierając futerał zwróćmy uwagę na jego rozmiar – musi on pomieścić nie tylko broń, ale także wmontowaną lunetę.

 

Pokrowiec na sztucer L-PZ2

 

zobacz wszystkie pokrowce na broń

 

 

Pokrowiec z codury

 

Dla myśliwych, którzy szukają wytrzymałego rozwiązania, idealnym wyborem będzie futerał wzmocniony codurą. Jest to bardzo wytrzymały materiał, który z łatwością można utrzymać w czystości. Detale mają także ogromne znaczenie. Z pewnością dodatkowa skrytka na amunicję okaże się bardzo pomocna w czasie polowania. Duże plastikowe walizki to rozwiązanie nad którym powinni zastanowić się zawodowi myśliwi, regularnie startujący w zawodach. Dla myśliwych, którzy polowania traktują jako hobby, nie jest to dobre rozwiązanie. Plastikowa walizka jest nieporęczna i sprawia wiele problemów podczas transportu.

 

Pas do broni myśliwskiej

 

Aby zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa podczas polowania oraz komfort, należy dobrać odpowiedni pas do broni myśliwskiej. Wybierając pas musimy przemyśleć czy nastawiamy się na wielogodzinne marsze czy na krótkie i bardzo intensywne polowania.

Stosowane od lat pasy skórzane zapewniają wysoką trwałość. Jeżeli jednak planujemy odbywać wielogodzinne marsze powinniśmy wybrać pas, który nie będzie wbijał się w plecy i zamortyzuje kołysanie się dubeltówki. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie antypoślizgowy pasek z neopremu, który został stworzony z myślą o długim noszeniu broni. Pasy te zdobyły ogromne uznanie wielu myśliwych ze względu na ich unikatowe właściwości i zalety.

Niezależnie od czego czy jesteś wytrawnym myśliwym, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z łowiectwem, zadbaj o odpowiedni dobór akcesoriów łowieckich. Zakup dobrej jakości sprzętów zapewni komfort, wygodę i przede wszystkim bezpieczeństwo myśliwemu. Ponadto dobrej jakości sprzęty, to inwestycja na długie lata, która z pewnością zapewni niezapomniane przeżycia podczas wypraw łowieckich.


powrót do bazy wiedzy

FAUT