tel: 607 418 664 e-mail: biuro@faut.pl

Zaloguj się Załóż konto

Produkty

Producenci

Faut.plAkcesoria myśliwskieNoże myśliwskie › Nóż myśliwski ręcznie robiony

Nóż myśliwski ręcznie robiony

Nóż myśliwski ręcznie robiony
Nóż myśliwski ręcznie robionyNóż myśliwski ręcznie robionyNóż myśliwski ręcznie robiony

650,00 zł

Dostępność produktu: dostepność: Na wyczerpaniu.   Czas dostawy: 3 dni

Nóż myśliwski

 

Na jakość i komfort użytkowania noża myśliwskiego ogromny wpływ mają materiały, z jakich jest on wykonany. Fachowcy wiedzą o tym doskonale, przykładając wiele uwagi do wyboru odpowiedniego ostrza czy rękojeści. Dużym zainteresowaniem cieszy się nóż myśliwski z ostrzem ze stali Nc11lv (D2), o szerokości 3,5 mm i długości 105 mm. Maksymalna szerokość noża to zaledwie 27 mm, a całkowita jego długość wynosi 230 mm. Sprawia to, że nóż myśliwski jest narzędziem kompaktowym, dobrym na każdą okazję.

 

 

Z czego zrobiono ostrze?

 

Materiałem, z którego skonstruowano ostrze, jest stal NC11lv, cechująca się dużą odpornością na ścieranie oraz doskonale znoszącą uderzenia. Ponadto, stal ta również całkiem nieźle trzyma ostrość oraz jest umiarkowanie odporna na korozję. Fachowcy doceniają ten materiał, który zwykle spełnia wszelkie ich oczekiwania. Warto zwrócić też uwagę na przystępną cenę ostrzy z NC11lv.

 

 

Ostrze to nie wszystko

 

Nóż myśliwski posiada rękojeść ze stabilizowane drewna brzozowego. Proces stabilizowania tego materiału polega na pokrywaniu go odpowiednim impregnatem, emulsją, bądź farbą, co wpływa pozytywnie na jego właściwości. Stabilizowane drewno brzozowe jest odporne na znaczne zmiany temperatury oraz dużą wilgotność. Ponadto, nie zniekształca się ani nie traci koloru pod wpływem promieniowania UV. Nie bez znaczenia jest też atrakcyjna estetyka drewna stabilizowanego.

 

Pozostałe elementy noża myśliwskiego, takie jak piny oraz przelotka wykonane są z miedzi. Całość uzupełniają przekładki z prasowanego włókna szklanego G10, występującego w tym przypadku w kolorze zielonym.

 

 

Dane techniczne:

  • Stal: Nc11lv (D2) 3.5mm
  • Długość całkowita noża 230mm
  • Wymiary ostrza: długość 105mm, szerokie 27mm (najwięcej)
  • Rękojeść: drewno stabilizowane (brzoza)
  • Przekładka: z zielonego G10 -1mm
  • Piny i przelotka: miedziane


<< powrót

 

FAUT