tel: 607 418 664 e-mail: biuro@faut.pl

Zaloguj się Załóż konto

Produkty

Producenci

Faut.plUbrania myśliwskieSkarpety › Skarpety wojskowe Mil-Tec 13002001

Skarpety wojskowe Mil-Tec 13002001

Skarpety wojskowe Mil-Tec 13002001

27,00 zł

 

Długie, ciepłe i oddychające skarpety wojskowe to niemal obowiązkowy element ubioru myśliwego w mroźne dni, zwłaszcza gdy planowane są wielogodzinne polowania z zasiadki. Skarpety wojskowe Mil-tec stanowią doskonałą ochronę stóp i łydek.

 

Skarpety na polowanie

Wielogodzinne czatowanie na zwierzynę w niskich temperaturach powietrza może doprowadzić do wyziębienia organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać długie ciepłe skarpety, które utrzymają odpowiednią temperaturę stóp.

W czasie polowania temperatura powietrza może gwałtownie wzrosnąć. Dlatego też skarpety nie mogą być nadmiernie grube, ponieważ spowodują natychmiastowe pocenie się stopy. Przepocone stopy są zdecydowanie bardziej narażone na przetarcia, które z kolei ograniczają komfort i swobodę poruszania się. Skarpety wykonane są następującego materiału:

  • Bawełny (95%) – dzięki temu skarpety są ciepłe i jednocześnie zapewniają oddychanie materiału.
  • Polamidu (5%) – który zwiększa odporność skarpet na rozdarcia czy przetarcia, a także zapewnia lepsze dopasowanie się do stopy.

Tak dobrana tkanina zapewnia ciepło, jednocześnie zapobiega przegrzaniu się stóp i ich poceniu się. Wygodny ściągacz zapewnia prawidłowe dopasowanie skarpety na całej powierzchni łydki, zapobiega zsuwaniu się skarpety, jednocześnie nie obciera jej.

Skarpety z powodzeniem można wykorzystywać także do długich spacerów po lesie, wyprwaw trekkingowych w górach czy też do jazdy na nartach.

 

Dodatkowe parametry:

  • Materiał: 95% bawełna, 5% poliamid
  • Kolor: oliwka
     


<< powrót

 

FAUT